Türkçe

MTE ENERJİ SİSTEMLERİ

MTE Energy Systems Services

Haziran 2012 yılında faaliyet göstermeye başlayan MTE Energy Systems Services A.Ş. Türkiye Enerji sektöründe ürün tedariği, satışı montaj devreye alma ve satış sonrası servis hizmetleri konusunda yerini almıştır.

Enerji sektöründe en önemli ekipmanlardan olan Güç trafolarında oluşabilecek dahili arızaların arıza oluşmadan önce tespit edilebilmesi ve gerekli önlemlerin alınarak arızanın oluşumunun önlenmesi amacıyla kullanılan;

 • TCU Transformatör İzleme Sistemleri,
 • Gaz İzleme Sistemleri,
 • Buşing İzleme Sistemleri,
 • Sıcaklık Sensörlerinin satış montaj devreye alma ve satış sonrası servis hizmetlerini vermekteyiz.

 

Yüksek gerilim şebekelerinde kullanılan 3 faz 4 telli her tür sayacın EN Standartlarında tanımlanan koşullarda yerinde test edilebilmesini sağlayan

 • Taşınabilir Test cihazları ve
 • Sabit Test Cihazlarının satışını yapmaktayız.

 

Yüksek gerilim şebekesinde bulunan havai hatlar ve trafo merkezlerinde, olası arızaların arıza oluşmadan tespit edilerek gerekli önlemlerin alınabilmesini sağlayan, şebeke işletmecisinin bakım programlarında yol gösterici olan özellikle gevşek bağlantı noktalarının tespitinde kullanılan;

 • Termal Kamera satışı yapmaktayız.

Dağıtım şebekelerinin işletilmesi ve izlenmesinde uzaktan erişim ve izleme olanağı sunan,

Akıllı Şebeke ekipmanları, sistemleri ve SCADA Sistemlerinin satışını yapmaktayız.

Enerji sektöründe yüksek gerilim teçhizatları ile ilgili hizmetlerimizin yanında,

 1. Günümüzde hızla yaygınlaşan elektrikli araçların şarj istasyonlarının testlerinde kullanılan E-Mobility Charge Test ekipmanlarının satış ve test hizmetini vermekteyiz.
 2. Güneş enerji sistemleri konusunda anahtar teslimi projeler yapmaktayız.
 3. Enerji Sektöründe gerek proje geliştirilmesi gerek yasal süreçlerin takibi ve gerekse kurulum konularında danışmanlık hizmetleri vermekteyiz.
 4. TCU-Transformatör İzleme Sistemi doğrudan kendi üretimimiz olup tüm ilgili yazılımları da ekibimiz tarafından hazırlanmaktadır.
 5. Sattığımız tüm ürünlerin tek yetkili temsilcisiyiz.

Türkiye Elektrik İletim A.Ş, Elektrik Üretim A.Ş. gibi büyük güç trafolarının en büyük müşterisi olan Devlet ve SOCAR ve benzeri özel sektör müşterilerimizle projelerinde çözüm ortaklığı yapmaktayız.

 1. Ülkemizdeki bütün Güç Trafosu üreticileri ile işbirliği içerisindeyiz.
 2. Yalnızca Türkiye pazarına değil IRAK, AZERBAYCAN gibi bölgemizde yer alan ülkelere satış yapmakta ve servis hizmeti vermekteyiz.

MTE Enerji Sistemleri

Referanslar